Pomysł na biznes

Masz ochotę prowadzić biznes ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie ma problemu! pomożemy ci krok po kroku. Oto kilka wskazówek od czego zacząć. Jeśli jesteś zdecydowany/ -na z nami współpracować, zadzwoń i przekonaj się ile jeszcze mamy ci do przekazania.

Niewątpliwie wśród zalet wyposażenia studia czy salonu odnowy biologicznej w urządzenie FITROLL z podczerwienią jest fakt, iż możemy go postawić w praktycznie każdym miejscu. Nie musimy bowiem podporządkowywać się wielu rozporządzeniom, które są stawiane w przypadku np. salonów kosmetycznych czy fryzjerskich. Tak naprawdę wszystko zależy od tego do jakich klientów chcemy dotrzeć, ile mamy pieniędzy na inwestycję oraz od lokalizacji. Urządzenia do masażu i nowoczesnego kształtowania sylwetki to na pewno bardzo dobry, bo dochodowy dodatek do istniejącego salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego. Maksymalnie potrzebne jest 1,5mx1,5m oraz gniazdko z uziemieniem aby stworzyć komfortowe warunki do czerpania korzyści z urządzenia FITROLL. Urządzenie do rollmasażu możemy wstawić w centrum handlowym, lokalu znajdującym się na osiedlu mieszkaniowym lub przy głównej ulicy, a nawet w mieszkaniu. Wszędzie tam gdzie chcemy i mamy ku temu warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym i chcemy zaoszczędzić na wynajmie lokalu możemy wyodrębnić np. podpiwniczenie lub parter do stworzenia swoistego rodzaju klubu i tam umieścić urządzenia do masażu. Nie tylko my będziemy mieli pożytek z urządzenia ale również będziemy mogli, prowadząc działalność czerpać z tego tytułu korzyści.     

Jeśli jednak nie mamy możliwości prowadzenia działalności we własnej nieruchomości warto przy wyborze lokalu zastanowić się nad niektórymi czynnikami.

Rzecz naszym zdaniem najistotniejsza – PARKING!. Jeśli nastawiamy się na klientów nie tylko z okolicy warto o tym pamiętać. W dzisiejszych czasach postępu technicznego w prawie każdym domu jest samochód, co widać po wzmożonym ruchu ulicznym. Klientki są wygodne jeśli nie mają własnego samochodu to na pewno mają ich mężowie. Nie ma nic gorszego jak brak miejsca parkingowego gdy mamy ściśle umówioną godzinę, i to na dodatek w studiu odnowy dlatego dobrym miejscem na lokal może okazać się bliska lokalizacja centrum handlowego lub dużego parkingu osiedlowego.

Istotna jest również KONKURENCJA. Najlepiej aby w okolicy było jej jak najmniej albo wcale. Wówczas możemy liczyć na większy obrót, mniej też trzeba będzie się wysilić aby pozyskać klientów oraz nie trzeba będzie schodzić z ceny za usługę. Jeśli jednak konkurencja jest i ma się dobrze warto zastanowić się nad wprowadzeniem takiej usługi, której konkurencja nie posiada. Warto obserwować rynek i panujące na nim trendy. Generalnie klientki w dzisiejszych czasach są wybredne, kochają luksus i wszystko co jest z nim związane. Są osoby, które za wysoką jakość świadczonych usług zapłacą każda cenę, są też takie, które liczą się z każdym groszem. Pamiętajmy jednak, że każdego klienta należy traktować z takim samym szacunkiem, nigdy nie wiadomo z kim mamy do czynienia, bowiem wygląd nie zawsze zdradza zasób portfela.

Jeśli w pobliżu wybranego przez nas miejsca jest parking a nie ma konkurencji przyjrzyjmy się jaka jest OKOLICA.Sprawdźmy czy okolica w której będzie się mieścił lokal uchodzi za bezpieczną, czy jest dobrze oświetlona, jaka jest przestępczość. Możemy zrobić wywiad albo popytać znajomych mieszkających w tamtych rejonach.

Mamy lokal w bezpiecznej dzielnicy, w dobrym miejscu z dużym parkingiem co dalej? Przyjrzyjmy się samemu LOKALOWI. Jeśli jest to lokal wynajmowany to trzeba liczyć się ze stałym miesięcznym czynszem + opłaty licznikowe. Warto wybrać taki lokal, którego nie trzeba zbytnio modyfikować. Nie pakujmy się na starcie w duże koszty, typu kładzenie terakoty, stawianie ścian. Może okazać się bowiem, że niezbyt dobrze dogadujemy się z właścicielem lokalu i będziemy zmuszeni odstąpić od wynajmu tracąc w ten sposób poniesione wydatki. Zamiast położyć terakotę możemy kupić wykładzinę, zamiast ściany może wystarczyć ładny parawan. Tak naprawdę wszystko zależy od finansów jakimi dysponujemy i od wyobraźni. Wszystko musi wyglądać schludnie i nowocześnie, urządzone z gustem. Obserwujmy konkurencję, nie wzorujmy się na niej tylko wychwyćmy błędy i starajmy się ich nie popełniać. Skoro zdecydowaliśmy się prowadzić studio nowoczesnego odchudzania to nie brak nam wyobraźni i fantazji. Stwórzmy w swoim studio niepowtarzalny klimat, taki w którym sami czulibyśmy się dobrze. Zwróćmy uwagę czy lokal jest widoczny z ulicy, czy będzie można umieścić szyld reklamowy lub przykleić plakaty.

Ostatni etap UMOWA. Dobrze żeby wszystkie warunki były zawarte na piśmie, gdyż okazać się może, że wszystko ładnie pięknie wygląda na początku a później po podpisaniu umowy wychodzą jakieś niedomówienia. Warto poświęcić chwilę na sporządzenie umowy, oszczędzi to w późniejszym czasie wielu wydatków i niepotrzebnych nerwów.

 

Mamy już własne studio, teraz należy stworzyć warunki sprzyjające odprężeniu

Techniki masażu często są uzależnione od środowiska w jakim wykonujemy masaż. Masaż możemy wykonywać w różnych warunkach i pomieszczeniach jednakże każda z wybranych technik wymaga stworzenia właściwej atmosfery zapewniającej komfort i relaks. Oto kilka czynników mających wpływ na jakość masażu:

Temperatura

Odpowiednia temperatura powietrza jest niezbędna do zapewnienia pełnego odprężenia. W chłodnym pomieszczeniu nasze mięśnie nie będą mogły się całkowicie rozluźnić. Podczas masażu temperatura ciała człowieka obniża się. Dlatego też w pomieszczeniu, w którym odbywa się masaż, powinno być ciepło. Należy zapewnić dopływ świeżego powietrza, jednakże nie dopuszczać do przeciągu. Warto przed masażem pomyśleć o przewietrzeniu pomieszczenia. Osoba masowana z pewnością doceni nasze starania o zapewnienie prawidłowej cyrkulacji powietrza.

Spokój i cisza

Podczas zabiegu powinna panować cisza. Trudno się zrelaksować przy włączonym radiu gdy lecą reklamy, dudniącym telewizorze lub wtedy gdy wokół panuje hałas, np. płaczące dzieciaki. Najlepiej wybrać taką porę dnia, kiedy z czystym sumieniem można wyłączyć telefon i oddać się przyjemności. Trudno całkowicie się wyłączyć na otoczenie ale warto zminimalizować niedogodności, w końcu masaż ma nas rozluźnić i odprężyć. Jeśli w tym pomoże nam muzyka to warto się zaopatrzyć np .w  CD ze specjalnie dobraną muzyką. Dodatkową zaletą muzyki podczas masażu jest łatwiejsze utrzymanie rytmu masażu.

Oświetlenie

Bezpośrednie, ostre oświetlenie może być męczące. Oczywiście oświetlenie pomieszczenia dostosowujemy do pory dnia i warunków. Naturalne światło dobre jest przy masażu wykonywanym w dzień, zwłaszcza rano,  natomiast wieczorem możemy pofantazjować i zapalić zapachowe świeczki lub zwykłe podgrzewacze.

Zapach

Zadbajmy o to aby w pomieszczeniu panował przyjemny zapach. Możemy to osiągnąć zapalając kadzidełka, używając odświeżacza. Trzeba się zawsze upewnić czy zapach nie przeszkadza otoczeniu oraz osobie masującej się. Są osoby, które mają wyczulone receptory węchu i nie mogą znieść intensywnych zapachów. Należy dążyć do takiej równowagi, w której masujący i otoczenie poczują się znakomicie.
Sprzęt
Wszystko co jest nam niezbędne do wykonania masażu powinniśmy mieć w zasięgu ręki. 

Warto przed masażem pomyśleć o:

 

  • posmarowaniu ciała balsamem wyszczuplającym około 30 minut przed masażem aby dobrze się wchłonął i nie brudził ubrania
  • założeniu wygodnego stroju, masaż na urządzeniu fitroll wykonuje się w skarpetkach, wygodnym dresie i podkoszulku
  • wodzie do picia, najlepiej w wygodnej butelce

Walutatel.:  81-751-30-07

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.